1408031. CARL FAGERLUND. VÄGGLAMPETTER, 2 st, glas/metall, Orrefors, 1900-tal.
Vägglampetter i glas samt metall med en höjd på 28 cm
(Etikett märkta).
Mindre bruksslitage. Fungerar vid katalogisering, Ingen funktionsgaranti lämnas.
Carl Fagerlund (1915–2011)