Vas Orrefors ca 1957, Ariel, dekor av horisontella band i rubinrött samt luftbubblor, signerad ORREFORS Ariel No 473 F EDVIN ÖHRSTRÖM, höjd 19,5 cm.
Mindre Bruksslitage.