Bord. Diameter 112 cm. Höjd 75 cm. Medföljer 1 iläggsskiva på 66 cm samt 3 stödben.
Skavmärken, ytrepor och slitage. 2 ben lagade med nyare skruvar. Bordshalvorna något ojämna i skarven.