BOKSTÄVER, metall, 18/1900-tal.

1378494. BOKSTÄVER, metall, 18/1900-tal.

Bokstäverna har ursprungligen bildat "Strengnäs bryggeri AB".
Höj/bokstav ca. 31 cm.

Proveniens: Strängnäs museums föremålssamling, Sundby.

Slitage. Missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höj/bokstav ca. 31 cm.

Slitage. Missfärgningar.

Antal besök: 1 388