Soffa, bord, stolar 4 st, karmstolar 2 st.
Nuvarande ägare har enligt uppgift erhållit gruppen av en handarbetslärare som var kollega med Carl Malmsten på 1920-talet och hon beställde direkt av Carl Malmsten.
bruksslitage.
bruksslitage.