SALONGSGRUPP, 8 delar. Carl Malmsten, enligt uppgift, 1920-tal.

1378424. SALONGSGRUPP, 8 delar. Carl Malmsten, enligt uppgift, 1920-tal.

Soffa, bord, stolar 4 st, karmstolar 2 st.
Nuvarande ägare har enligt uppgift erhållit gruppen av en handarbetslärare som var kollega med Carl Malmsten på 1920-talet och hon beställde direkt av Carl Malmsten.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Antal besök: 878