PARTI FISKE, fiskerulle "ABU-444", drag "Robot", termos "June", Jönköping, 1900-talets mitt.

136936. PARTI FISKE, fiskerulle "ABU-444", drag "Robot", termos "June", Jönköping, 1900-talets mitt.

Fiskerulle, "444", Spinningreel, ABU, AB Urfabriken, Svängsta Sweden. Teroms "När hugger fiskar bäst", höjd 25,5 cm. Drag, längd 9,5 cm.

Slitage. Termos övre kant lite buckling. Litet rosthål i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 214