FOLKDRÄKT BARN.

FOLKDRÄKT BARN.
1363860. FOLKDRÄKT BARN.

Folkdräkt till barn troligen Rättvik. 1930-tal. Spets i halskanten i frivolité.
Midja 55 cm, byst 56 cm, axel- nederkant 90 cm. Blus ärm 43 cm. Troligen till en flicka på 7-8 år.

Bruksslitage, lagningar, mindre hål.

Gör en kostnadsfri värdering!
1363860. FOLKDRÄKT BARN.

Antal besök: 1 187