NILS DARDEL. "Exotiskt". 10 planscher i färg efter akvareller från Mexiko och Guatemala.

1358394. NILS DARDEL. "Exotiskt". 10 planscher i färg efter akvareller från Mexiko och Guatemala.

Albert Bonniers Förlag. Stockholm 1948. Bladmått 54x42 cm.

Ej komplett. 4 planscher saknas. Veck, revor och hörnslitage. Ett blad något mindre storlek.

Nils Dardel (1888–1943)

Gör en kostnadsfri värdering!

Nils Dardel (1888–1943)

Antal besök: 5 829