SKÅL Porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal.

135602. SKÅL Porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal.

Polykrom floral dekor. Diameter 24 cm.

Slitage. Lagningar och hårstråtunna sprickor i emaljen. Ej genomgående.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 251