HÖRNSKÅP, Karl Johanstil, Reimers Möbler Mjölby, 1940-tal.

135306. HÖRNSKÅP, Karl Johanstil, Reimers Möbler Mjölby, 1940-tal.

Mahogny. Välvda dörrar med 2 bakomliggande hyllplan. Längd 78,5, bredd 44,5, höjd 139,5 cm.

Slitage, krakelyr i lacken. Repor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 930