1352310. CARL-HARRY STÅLHANE - FAT, RÖRSTRAND.

Rektangulär form, intryckt och målad dekor föreställande flöjtspelande Harlekin, stengods. Ristad signatur CH Stålhane samt indistinkt daterad. 44 x 40 cm.

Proveniens: Bo Mattssons samling.

Lättare ytslitage.

Lättare ytslitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Crafoord Lund
Föremålsnr
1352310

Om auktionshuset

Namn
Crafoord Auktioner i Lund AB
Momsnr
SE556489536401
Org.nr
556489-5364
Telefon
046-211 18 70
Adress

Clemenstorget 7
222 21 Lund
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 839