CARL-HARRY STÅLHANE. VAS MED HÄNKEL, RÖRSTRAND.

1334568. CARL-HARRY STÅLHANE. VAS MED HÄNKEL, RÖRSTRAND.

Målad dekor föreställande båtar till havs, stengods. Signerad Stålhane. Höjd 16,5 cm.
Proveniens: Bo Mattssons samling, Malmö.

Krackelyr.

Carl-Harry Stålhane (1920–1990)

Gör en kostnadsfri värdering!

Krackelyr.

Antal besök: 784