BORDSPENDYL, porslin, Meissen, 18/1900-tal.

1332508. BORDSPENDYL, porslin, Meissen, 18/1900-tal.

Dekor med blommor och personer undertill med märke i form av korslagda svärd i blått
Höjd 52 cm.

Smärre dekorskador, slitage
Pendel saknas, nyckel finns
Baklock till ringklocka saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 52 cm.

Smärre dekorskador, slitage
Pendel saknas, nyckel finns

Antal besök: 770