Glas med graverade kupor med dekor av stjänor och romber. Fyrkantig fot. 12 vinglas, 13 starkvinsglas med grönaktigt glas, 14 likörglas, 10 snapsglas. Öl och selterglas, graverad banddekor och blommor. 7 ölglas och 7 selterglas. Uddaglas, 5 st.
Slitage, 2 nagg på vinglas, nagg på ett likörglas och ett snappsgals, några glas har mindre nagg på foten.