VAS, keramik, Arthur Percy, Gefle/Ekeby, 1930-tal.

133075. VAS, keramik, Arthur Percy, Gefle/Ekeby, 1930-tal.

Funkisgeometrisk form med mjukt svängd rokokohänkel. Höjd 23 cm.

Lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt bruksslitage.

Antal besök: 1 002