SIMON GATE. POKAL "Sex Gracer" glas, Orrefors, graverad, signerad, utförd 1955.

1321214. SIMON GATE. POKAL "Sex Gracer" glas, Orrefors, graverad, signerad, utförd 1955.

Graverad dekor med sex nakna och dansande kvinnor.
Modellnummer 154.
höjd 22,5 cm.

Fotfacett med två obetydliga smånaggar i botten.

Simon Gate (1883–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

Modellnummer 154.
höjd 22,5 cm.

Simon Gate (1883–1945)

Antal besök: 2 221