SVEN PALMQVIST. PAR SKÅLAR, glas "KANTARA" Orrefors, signerade, 1900-tal.

1317213. SVEN PALMQVIST. PAR SKÅLAR, glas "KANTARA" Orrefors, signerade, 1900-tal.

2 Kantara skålar Sven Palmqvist signerade: ORREFORS Sven Palmqvist 13 x 16,5 och en höjd på 7,5 cm.

Mindre Bruksslitage.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre Bruksslitage.

Sven Palmqvist (1906–1984)

Antal besök: 274