1305598. SERVISDELAR, 31 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Blå handmålad dekor med guldkant, mestadels helblond. Nio kaffekoppar med fat (#1035), 16 assietter (#1087), kaffekanna med lock (#1202), gräddkanna (#1032), sockerskål (#1113), fruktskål (#1061), skål på fot (#1020) samt uppläggningsskål (#1019).

Obetydligt slitage, ca en del med nagg, ca en del med spricka. Två medföljande kaffefat.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Från 112 EUR

Utlämning på plats
0 EUR

Paketleverans:

Belgien, Danmark, Finland, Frankrike, Italien, Luxemburg, Nederländerna, Norge, Spanien, Storbritannien, Sverige, Tyskland, Åland
112 EUR
Litauen
130 EUR
Bulgarien, Estland, Grekland, Irland, Kroatien, Lettland, Monaco, Polen, Portugal, Rumänien, Slovakien, Slovenien, Tjeckien, Ungern, Österrike
135 EUR
Schweiz
152 EUR
Turkiet
209 EUR
Australien, Cypern, Japan, Kanada, Malta, Mexiko, Singapore, USA
243 EUR
Argentina, Bolivia, Brasilien, Chile, Colombia, Costa Rica, Ecuador, Egypten, Förenade Arabemiraten, Guatemala, Honduras, Hongkong, Indonesien, Island, Israel, Kina, Malaysia, Marocko, Nicaragua, Nya Zeeland, Panama, Paraguay, Peru, Ryssland, Saudiarabien, Sydafrika, Sydkorea, Taiwan, Thailand, Ukraina, Uruguay, Vitryssland
299 EUR

Läs mer om leverans.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
7Vitrin
Föremålsnr
1305598

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 476