129663. BOKHYLLA, teak, 1960-tal.
Teak. Underdel med lådor samt dörrparr med bakomliggande hyllinredning, överdel med svarta gavlar och tre hyllplan samt draglådor. Utdragbar skrivdel. Längd 116 cm, bredd 43 cm, höjd 165 cm.
Slitage, repor, stötmärken. 4 st hyllhållare saknas till en hylla.