1294605. MARIE-MADELEINE GAUTIER. DANSANDE KVINNOGESTALT, BRUNPATINERAD BRONS.

Monogramsignerad, numrerad EA I/IV, höjd ca 112 cm exklusive medföljande plint.

Måleri, grafik, skulptur: Proveniens Bo Mattssons samling, Malmö.

Endast något lättare ställvist slitage.

Föremålets betalsätt

KlarnaBetalkortBankgiroBanköverföring

Crafoord Lund
Föremålsnr
1294605

Om auktionshuset

Namn
Crafoord Auktioner i Lund AB
Momsnr
SE556489536401
Org.nr
556489-5364
Telefon
046-211 18 70
Adress

Clemenstorget 7
222 21 Lund
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 3 016