1287961. STIG LINDBERG. Skål, fajans, Gustavsbergs studio 1940-50-tal, signerad.

Dekor av ränder i svart och gulgrönt mot vit fond. Längd 25, höjd 19 cm.

Smärre repor.

Stig Lindberg (1916–1982)

Smärre repor.

Stig Lindberg (1916–1982)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1287961

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 854