BRUNO MATHSSON. "PERNILLA 3", VILSTOL, Firma Karl Mathsson.

1274920. BRUNO MATHSSON. "PERNILLA 3", VILSTOL, Firma Karl Mathsson.

Stomme i bok, klädd i sadelgjord. Enligt uppgift tillverkad 1954.
Rygghöjd 89 cm. Längd ca 172 cm.
Medföljer kudde.

Slitage, skador.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Medföljer kudde.

Slitage, skador.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 5 332