KANNA och FAT, secession/jugend, Tade Sikorski, Zsolnay, Ungern, 1800-talets slut.

127371. KANNA och FAT, secession/jugend, Tade Sikorski, Zsolnay, Ungern, 1800-talets slut.

Kanna märkt ZV Pécs. Höjd 37 cm. Fat otydlig stämpel, diameter 30 cm.

Nagg på kannans mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg på kannans mynning.

Antal besök: 1 415