BORD, Nygotik, 1800-talets andra hälft.

1270989. BORD, Nygotik, 1800-talets andra hälft.

Fanérad bl.a. med lönn och mahogny. Intarsia i form av växter och insekter. Mässing i form av humlekottar och lister. Diameter ca. 77, höjd 78 cm.

Slitage. Skador. Renoverat. Kompletterat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 978