ANDERS ZORN. Etsning, "Kersti", signerad, 1906.

126992. ANDERS ZORN. Etsning, "Kersti", signerad, 1906.

Motiv från oljemålningen "Håll Kersti"av Anders Zorn. Signerad i plåtens nedre vänstra hörn. Signerad i blyerts i bladets högra hörn. Utgåva 30-50 st. Mått 15,8 x 12,2 cm.

Något gulnat blad. Små fläckar på bladet.

Anders Zorn (1860–1920)

Gör en kostnadsfri värdering!

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besök: 2 463