126992. ANDERS ZORN. Etsning, "Kersti", signerad, 1906.
Motiv från oljemålningen "Håll Kersti"av Anders Zorn. Signerad i plåtens nedre vänstra hörn. Signerad i blyerts i bladets högra hörn. Utgåva 30-50 st. Mått 15,8 x 12,2 cm.