1252692. JAN JOHANSSON. SKULPTUR "Cityation" glas på träsockel, signerad, 1900-tal.
höjd 25 cm, bredd 19,5 cm, djup 14,5 cm.
Högsta delen lös, har varit fastlimmade under tillverkningstillfället vid träsockel på glasbruket. En mittdel saknas.
Jan Johansson (Född 1942)