BENGT EDENFALK. glasservis, 52 delar, ''Drivved'', Royal Krona, Skruf.

1250132. BENGT EDENFALK. glasservis, 52 delar, ''Drivved'', Royal Krona, Skruf.

10 assietter, ca 18 cm i diameter.
8 whiskyglas, ca 6.5 cm höga.
3 fat, ca 12.5 cm i diameter.
5 snapsglas, ca 7.5 cm höga.
4 skålar i varierande storlekar.
9 burkar med kork, varierande storlekar.
5 glas, ca 11 cm höga.
Ett ölglas, ca 15.5 cm högt.
7 tallrikar, ca 29 cm i diameter.
Kanna, ca 20.5 cm hög.

Bruksslitage, ytsmuts. Mindre nagg kan förekomma.

Bengt Edenfalk (1924–2016)

Gör en kostnadsfri värdering!

8 whiskyglas, ca 6.5 cm höga.
3 fat, ca 12.5 cm i diameter.
5 snapsglas, ca 7.5 cm höga.
5 glas, ca 11 cm höga.
Ett ölglas, ca 15.5 cm högt.
Kanna, ca 20.5 cm hög.

Bengt Edenfalk (1924–2016)

Antal besök: 2 181