Tillinge Fayence- och Terracottafabrik 1858-1867, Tekanna och Vas.

1243508. Tillinge Fayence- och Terracottafabrik 1858-1867, Tekanna och Vas.

Tekanna med reliefdekor stämplad T-F samt vas med reliefdekor och madonna maskaroner, tekanna 12 cm vas 12,5 cm.

Ålders- samt Bruksslitage, inga nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 700