1243463. BOJAN med LOCK, porslin. Kina Yongzheng (1723-1735).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av barn i naturmiljö och figurscener, höjd med lock 20 cm.

Nagg. Hårsprickor samt repor i glasyr. Mynning med flertalet sprickor.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Från 55 EUR

Utlämning på plats
0 EUR

Paketleverans:

Sverige
55 EUR
Danmark
58 EUR
Finland, Storbritannien, Tyskland
61 EUR
Åland
68 EUR
Belgien, Frankrike, Italien, Luxemburg, Nederländerna, Norge, Spanien
70 EUR
85 EUR
Schweiz
97 EUR
Australien, Cypern, Kanada, Malta, Mexiko, Turkiet, USA
144 EUR
179 EUR
203 EUR

Läs mer om leverans.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
7Vitrin
Föremålsnr
1243463

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 240