SALVADOR DALÍ. EFTER. Litografi, signerad och märkt EA.

123077. SALVADOR DALÍ. EFTER. Litografi, signerad och märkt EA.

Titel "Slave Market". Mått 57,8 x 41,3 cm.

Äkthetsintyg från Gallery 121, Soho, New York medföljer.

Litteratur
Denna litografi (ej offset) efter Salvador Dalí med titeln "Slave Market"gavs ut av Gilbert Hamon, Paris, med tillstånd från Dali och är registrerad som en "efter" Dali i "The Official Catalog Of The Graphic Works Of Salvador Dali" av den erkända Dalí experten Albert Field. Källa: Worthpoint.

Salvador Dalí (1904–1989)

Gör en kostnadsfri värdering!

Litteratur

Salvador Dalí (1904–1989)

Antal besök: 8 469