1219881. TALLRIKAR, 4 st, porslin, Japan, 1900-tal.

1 stor tallrik med blå dekor av en fiskare, 38 cm
1 tallrik med en dekor av en familj vid en flod, 33 cm.
1 tallrik med blommor, 33 cm.
och en tallrik med dekor av 3 kvinnor och en man i naturen.

slitage, glasyr med brännskador.

1 tallrik med blommor, 33 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
D
Föremålsnr
1219881

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 94