KISTA, 1600/1700-tal, masiv ek, lönnfack.

1211352. KISTA, 1600/1700-tal, masiv ek, lönnfack.

Kista i ek med flera lönnfack, dubbelbottnad, smida detaljer, sent 1600-tal tidigt 1700-tal, bomärkt EDS, 51 x 56 x 79 cm.

Ålders- samt Bruksslitage, renoverad/kompletterad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 105