LOTTE LASERSTEIN. ETSNING 5/20, blyertssignerad, sannolikt självporträtt, 1900-tal.

1205365. LOTTE LASERSTEIN. ETSNING 5/20, blyertssignerad, sannolikt självporträtt, 1900-tal.

höjd 11 cm, bredd 8 cm
Text på baksidan "Marianne, som tack för modelljobbet 1983".

något gulnad, åldersslitage.

Lotte Laserstein (1898–1993)

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 11 cm, bredd 8 cm

något gulnad, åldersslitage.

Lotte Laserstein (1898–1993)

Antal besök: 1 682