1202798. MATSERVISDELAR, 48 delar, flintgods, England, 1900-talets första hälft.
Djupa tallrikar 12 st
Mattallrikar 12 st
Assietter 9 st, dia 20 cm
Assietter 7 st dia 17 cm
Uppläggningsfat 6 st 23-42 cm
en såsskål
en skål.
Slitage samt krackelyr förekommer.