1196584. SERVIS, 36 delar, flintgods, "Skåne", Rörstrand.
8 koppar med fat
9 små assietter (15,5 cm)
8 djupa tallrikar (25 cm)
Kanna
4 uppläggningsfat
Udda delar:
3 assietter, 3 djupa tallrikar i olika storlekar.
Krackeleringar och slitage. Kanna med nagg under foten.