TELESKOP MED STATIV OCH STORT ANTAL TILLBEHÖR I ETUIE, Carl Zeiss, Jena, 1920-tal, nr. 8753, med kompletterande tillköpt utrustning.

1188067. TELESKOP MED STATIV OCH STORT ANTAL TILLBEHÖR I ETUIE, Carl Zeiss, Jena, 1920-tal, nr. 8753, med kompletterande tillköpt utrustning.

Längd 118 cm.

Optik i gott skick, lättare bruksrelaterat slitage. Vissa delar passar inte i etuiet, Någon ursprunglig del saknas möjligen.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 118 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 5 626