1181467. FICKUR, 14k guld, Longines, 1889.
Liten sekundvisare. Märkt "Longines - Grand Prix Paris 1889". Diameter 49, vikt 79 gram. Klockkedja, gul metall, längd 24 cm.
Bruksslitage. Repor. Märkt. Kronan lös. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.