TOBAKSBURK samt TOBAKSSTÄLL, orientaliska, 1900-tal.

1170669. TOBAKSBURK samt TOBAKSSTÄLL, orientaliska, 1900-tal.

Burk i brons med dekor av sköldpaddor och fågel fenix. Höjd 10 cm. Tobaksställ i trä och metall. Diam 18 cm.

Lock på tobaksburk senare tillkommen. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 772