MEDALJONG, 18k rödguld med KAMÈ. Stämplad 1883.

1166947. MEDALJONG, 18k rödguld med KAMÈ. Stämplad 1883.

Kamé skuren i tre olikfärgade lager, agat med profiler av en man och en kvinna i antik stil. Fotogömma. Höjd inkl. ögla 4,5 cm. Totalvikt ca 16,5 gram.

Mindre märken och repor. Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 628