Äldre Fickkniv form av en mynningsladdare tillverkad ca 1800-tal, nitar samt slaglås och varbygel i mässing, kniv och sax vid kolven men främre bajonettkniven saknas, har en hopfälld längd på ca 8,8 cm.
Ålders- samt Bruksslitage.
Ålders- samt Bruksslitage.