BRÄNNVINSSKÅL, silver, Nils Grubb verksam1758-1785 (90) i Hudiksvall.

1152148. BRÄNNVINSSKÅL, silver, Nils Grubb verksam1758-1785 (90) i Hudiksvall.

höjd 15 cm, bredd ca 22 cm inklusive hänklar
totalvikt ca 200 gram
proveniens Birger Johanssons dödsbo, Kalmar.

ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

totalvikt ca 200 gram

ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 460