MAUSER. 98 "TYP B" Sporter kal. 9x57.

1127020. MAUSER. 98 "TYP B" Sporter kal. 9x57.

Tillverkningsnummer: 77174
Piplängd: 60 cm
Låda märkt "Waffenfabrik Mauser-Oberndorf A/N"
Ställbart, V-format siktblad graderat 50-1000m, trelägessäkring, hornbakkappa, plundringsbart fast magasin.

Ställvis hårdare bruksslitage på kolv, lagning i kindstöd på kolv, I övrigt gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tillverkningsnummer: 77174
Piplängd: 60 cm

Antal besök: 9 441