HUSQVARNA. 310 ECKERMANN kal. 12/65.

1124915. HUSQVARNA. 310 ECKERMANN kal. 12/65.

Tillverkningsnummer: 137721
Piplängd: 72 cm
Borrning: 3/4 och full
Kolv bytt på 1970-talet.
Dubbla korn, automatisk säkring, ejektorer, rembyglar.

Låsbar "Leather, Oak and Brass"-koffert medföljer, invändigt silverplakett med text: Till Flottningschefen Richard Nylén af vänner på 50-årsdagen 1/5 1927.

Bortnött flamhärdning, repor och nagg på pipa och kolv, mindre sus från piplödning.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tillverkningsnummer: 137721
Piplängd: 72 cm
Borrning: 3/4 och full
Kolv bytt på 1970-talet.

Nyckel/nycklar finns.

Adress

Cederströms Slinga 1
195 61 Arlanda Stad
Sverige

Antal besök: 8 090