VASER, 2 st, glas, Vicke Lindstrand samt Bengt Orup Johansfors, signerade.

1113914. VASER, 2 st, glas, Vicke Lindstrand samt Bengt Orup Johansfors, signerade.

Vas, "Sjögräsvas", signerad "Kosta LH 1782", höjd ca 18,5 cm
Vas, Bengt Orup, Johansfors, signerad, höjd ca 16 cm.

Botten med smärre repor. Möjligen tillverkningsdefekt/spricka upptill på Johansfors-vasen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 600