111361. PARTI PORSLIN, 19 delar, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.
1st Tekanna
1st Gräddsnipa
2st Tekoppar
1st Ströare
2st Äggkoppar
6st Assietter, 18 cm.
1st Skål, 15 cm.
1st Djuptallrik
2st Fat för Tekopp
2st Tallrikar, 24 cm.
Mindre nagg, slitage. Tekoppar och tallrikar maskindiskade, något blekt dekor.