L. ERCOL 355 STUDIO SOFFA/DAGBÄDD, LUCIAN ERCOLANI.

1111694. L. ERCOL 355 STUDIO SOFFA/DAGBÄDD, LUCIAN ERCOLANI.

vintage Ercol 355 Studio Soffa / bäddsoffa.

Inspirerad av skandinavisk design tog Lucian Ercolani fram Studio Couch 1958 som tillverkades av Ercol på 1960-talet / 70-talet.

Lös överliggande klädsel med textilhölje.
H. 77cm, bredd 210cm, D 76cm, sitthöjd. 40cm.

Klädsel kraftigt sliten, märken och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 738