vintage Ercol 355 Studio Soffa / bäddsoffa.
Inspirerad av skandinavisk design tog Lucian Ercolani fram Studio Couch 1958 som tillverkades av Ercol på 1960-talet / 70-talet.
Lös överliggande klädsel med textilhölje.
H. 77cm, bredd 210cm, D 76cm, sitthöjd. 40cm.
Klädsel kraftigt sliten, märken och repor.