FRIMURARKULA med kedja, 18k guld/silver, daterad 1928.

1110165. FRIMURARKULA med kedja, 18k guld/silver, daterad 1928.

Öppningsbar kula med 18k rödguld i kläppar, hänge och överdrag. Insidan i silver med graverade symboler. Diameter kula ca 1,5 cm. Längd kors ca 4 cm. Pansarlänk i 18k rödguld, längd ca 100 cm, vikt ca 11 gram.

Graverat namn samt datum. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 314