1107275. KAFFESERVIS, 58 delar, porslin, bland annat Winterling, Bavaria, Tyskland.
Winterling:
5 koppar, 6 fat, vas, 2 ljusstakar, terrin, sockerskål, gräddkanna, kaffekanna.
Övriga delar:
14 kaffekoppar, 13 kaffefat, 13 assietter.
Bruksslitage. Spricka, nagg, tillverkningsdefekt kan förekomma på enstaka delar.