SERVIS, 100 delar, porslin, "Forma", Olle Alberius, Rörstrand.

1103828. SERVIS, 100 delar, porslin, "Forma", Olle Alberius, Rörstrand.

10 kaffekoppar, 8 kaffefat, 8 tekoppar, 10 tefat, gräddkanna, sockerkanna, kaffekanna, 9 äggkoppar, 2 skålar, 2 skålar med hänklar, 3 efterrättskålar, 11 mattallrikar, 5 förrättstallrikar, 11 djupa tallrikar, 5 assietter, 2 såskannor, karott med lock, skål, 2 runda ugnsformar, 7 ugnsformar.

Bruksslitage. Nagg, repor, missfärgningar, mindre skada förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 373