LOUISE ADELBORG. FRUKTSERVIS 12 delar, keramik, Rörstrand, 1930-tal.

1097354. LOUISE ADELBORG. FRUKTSERVIS 12 delar, keramik, Rörstrand, 1930-tal.

assietter 11 st diameter 18 cm
skål diameter 28,5 cm.

bruksslitage, smärre färgnötning.

Louise Adelborg (1885–1971)

Gör en kostnadsfri värdering!

skål diameter 28,5 cm.

Louise Adelborg (1885–1971)

Antal besök: 714